درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : مهرداد
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
گلاریژان
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
چهارشنبه 1 شهریور 1396 :: نویسنده : مهردادکم و کاستی‌های خودمان به کنار اما باید پرسید :  رسیدن به هدف به هر قیمتی آیا اخلاقی است? این را باید از آن فارغ التحصیل هاروارد ، آن حقوقدان پرسید. باور کنید عشق آمریکا هم که باشی ته آن هم همین می شود.عشق دموکراسی آمریکایی هم که باشی،عشق آزادی به سبک آمریکایی هم که باشی  آخرش که  به پای آن فارغ التحصیل هاروارد که نمی‌رسی. آخرش جناب حقوق دادن که چه؟ ارزشش را داشت ؟ ارزشش را دارد؟ریختن خون  بچه ها ! بریدن سر بچه ها بدست گروه هایی که شما و سیاست های امثال شما  به وجودشان آوردند !!!جناب باراک اوباما.
عشاق آمریکا، ته اخلاق آمریکایی می‌شود اخلاق آن فارغ التحصیل هاروارد، آن جناب  حقوق دان،  پس زیاد شور نزنید.


نوع مطلب :
برچسب ها : سیاست،
لینک های مرتبط :


شنبه 18 شهریور 1396 08:17 ق.ظ

سلام ، آنچه که از هانری کربن نقل وثبت است ومی خوانیم اینست که ( همان طور که ظاهر نبوت باید در شخصی به خاتمیت برسد و آن شخص محمد است، باطن آن که ولایت است، نیز باید با تجلی در شخصی زمینی به خاتمیت برسد. این شخص علی است، که نزدیک ترین قرابت معنوی را به محمد دارد. ) اشاره او که یک فرانسوی فیلسوف واسلام شناس ودر ضمن ایران شناسی که دقیقا ازآیین شیعه اطلاع کاملی دارد که حتی در مورد مذهب او اعتقاد چندان روشنی در هنگام مرگ نمی بینیم چرا که گروهی او را کاتولیک وگروهی او را پروتستان والبته بسیاری او را یک شیعه می شناختند ونظرات بسیار جامعی در باب شیعه دارد که نمونه بارز انرا نوشتم ، حال باید دید چرا بعد از وفات پیامبر اکرم (ص) این امر صورت نگرفت این نکته مهم است که در فرهنگ عرب ریش سفیدان مراتب بسیار بالای دارد وسن حائز اهمیت است زمانی که پیامبر وفات کرد سن علی ابن ابی طالب (ع) حدود سی سه سال داشت در حالیکه ابوبکر هفتاد ساله بود این خود رکن بسیار قابل اهمیت در انتخاب ابوبکر بعد از وفات پیامبر بود واهل سنت بر این ادعا هستند که پیامبر خلافت تعیین نکرد بلکه برادر تعیین کرد اولین سوال برای من اینست چرا در حالی که ابوبکر وعمر وعثمان وبسیاری در غدیر بودند . دست علی ابن ابی طالب (ع) را برای برادری بلند کرد (البته به زعم تصور اهل سنت) ایا این خود دلیلی نیست بر اینکه علی ابن ابی طالب (ع) از دیدگاه پیامبر بهترین کسی است که می تواند ادامه راه او باشد . واین باعث شد . بیست پنج سال علی از خلافت دور بماند ودیگر از اسلام و شریعت پیامبر جز سرمایه داری وجاهلیت عرب چیزی باقی نماند. زیاد دور نشویم این بدعت را هم ما در ایران بعد از انقلاب می بینیم که چطور یکی از افتخارات شورای عرب که همان ریش سفیدان سن وسال بالا هست در فرهنگ ما رسوخ پیدا کرده ، وقتی در عکس های ریش سفیدان فعلی شورای نگهبان و خبرگان نگاه می کنیم می بینیم به عنوان یک فرهنگ جا افتاده عرب هم می تواند تبعات ناهمگونی برای یک جامعه ایرانی رو به جلو داشته باشد !!! لطفا اندکی تفکر ....

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را. که به ماسوا فکندی همه سایه‌ی هما را ... عید سعید غدیر بر شما مبارک...

مهرداد عید بر شما هم مبارک

متن به جا و شایسته ای بود و انسان را به تفکر وا میداشت و مقایسه آن با دنیای امروز ما هم به جا بود و تلنگری از برای مسولین ...باشد که عبرت گیرند.
جمعه 3 شهریور 1396 12:56 ب.ظ

هیچ حکومتی برای مردم نیست . . !؟


مهرداد

درود بر برادر بهرام
به نظرم حکومت امام علی بود لیکن تاب عدالتش را نیاوردن